AZAWAKH ARA N'TATRIT 

 

HOME O RASIE NASZE AZY GALERIA SZCZENIĘTA LINKI KONTAKT

 

Serdecznie witam na stronie o Chartach Afrykańskich.

Nazywam się Judyta Kwaśniewska-Kaliszewicz.
Od ponad 22 lat interesuję się rasą azawakh.
Judyta i Tatrit - witamy wszystkich, jeżeli chcecie zobaczyc powiększenie - wystarczy kliknąć na zdjęcie

 Od 2000 roku mieszkałam poza granicami Polski i podróżowałam głównie po Europie.  

 Od 2003 roku z moją pierwszą azawaczką Tatrit, a od 2006 już z dwoma gdy dołączył do nas Tarat. Życie i podróżowanie z dwoma chartami nie jest łatwe ale powoduje, że człowiek poznaje kraje w jakich bywa od bardzo ciekawej strony: od podejścia ich mieszkańców do zwierząt i do ludzi, którzy je posiadają. Zwierzaki jak dzieci – często coś sobie robią, a to się zranią, a to mają jakieś uczulenie, trzeba zatem w każdym z krajów w jakim się jest znaleźć odpowiednią opiekę. Poprzez rzadką chorobę Tarata poznałam możliwości weterynarii w Niemczech, Czechach, na Węgrzech i w Polsce. To, że Tarat żyje i dziś biega jak zdrowy pies jest zasługą weterynarzy ze wszystkich tych krajów.Judyta i Tatrit - witamy wszystkich, jeżeli chcecie zobaczyc powiększenie - wystarczy kliknąć na zdjęcie

 

Dziś mieszkam w Polsce, obecnie w Krakowie.

 

Moim celem jest utrzymywanie strony jako swojego rodzaju eksperckiego serwisu internetowego poświęconego tej rasie oraz kynologii ogólnie. Moja wiedza zdobyta w tej konkretnej rasie dotyczy w pewnym sensie całej kynologii. Mój ojciec również interesował się swojego czasu hodowlą psów, założył nawet hodowlę terierów walijskich, nazwał ją „Pielesz”, bo tak nazywa się nasz herb rodzinny. Wyhodował jeden miot. Wystarczyło by zorientować się jak trudne jest zajmowanie się hodowlą psów jeżeli chce się zachować najwyższe standardy i dbać o zdrowie rasy..

 

Chciałabym móc służyć pomocą osobom, które poszukują wiedzy na temat tego na czym polega świat kynologii. Nie hoduję i nie zamierzam hodować. Dlatego pozostaję obiektywna.
 

Podziękowanie.
Chciałabym z całego serca podziękować Katarzynie Lazar, która tę stronę zbudowała, i włożyła w jej tworzenie ogromną ilość pracy, talentu i serca.
Kasiu, życzę wszystkiego dobrego Tobie, Twojej rodzinie i wszystkim whippet’om z hodowli LAZARUS. Wszystkich charciarzy i psiarzy odsyłam na stronę LAZARUSÓW Rozmiar: 1400 bajtów Jest tam kawał  prawdziwej, psiej historii, mnóstwo whippeciarskich sław i piękności opisanych i pokazanych w wyjatkowy, ciepły, przepełniony miłością do psów sposób.