AZAWAKH ARA N'TATRIT 

   

HOME O RASIE  NASZE AZY  GALERIA  SZCZENIĘTA  LINKI  KONTAKT 

 

TATRIT N'TUFAT de Garde-Epee

Zimą 2003 roku zdecydowaliśmy z mężem, że jesteśmy gotowi, aby kupić psa. Udało mi się przekonać męża, że powinien to być Azawakh. Rozpoczęłam poszukiwanie odpowiedniego szczeniaka. Okazało się, że nie jest to proste zadanie. W Polsce nie mogłam zlokalizować żadnej aktywnej hodowli. W Czechach szczenięta były planowane dopiero na jesień. Początkowo zaplanowaliśmy, że dobrym terminem na przyjęcie nowego mieszkańca będzie koniec lata. Po kilku tygodniach "studiowania" rasy wiedziałam już, które hodowle w Europie mają najwyższe standardy i najpiękniejsze szczeniaki.
Chciałam suczkę z hodowli pani Corine Lundqvist, Azawakhs de Garde-Epee, http://azawakh.concept-elevage.com/
która rozpoczynałaby naszą przyszła hodowlę. Zdecydowałam również, że najlepiej byłoby żeby szczeniak miał duży procent afrykańskiej krwi. Skontaktowałam się z Corine i uzgodniłam z nią, że będę czekać na miot planowany na koniec lata 2003 w "100% afrykański"

Kilka dni potem rozmawiałam również z inną świetną hodowczynią z Niemiec, Gabriele Meissen, hodowla Tombouktous http://www.tombouktous-azawakhs.de/
Zapytała mnie wtedy czy nie chciałabym suczki z ostatniego miotu de Garde-Epee, który był skrzyżowaniem z Tombouktous'ami (szczenięta w 50% afrykańskiej krwi). Trudno mi się było oprzeć takiej okazji. Szczeniak był natychmiast do odbioru, bo właśnie zrezygnowali z niego Amerykanie, którzy mieli go kupić. Trochę krzyżowało nam to plany ale decyzję podjęliśmy prawie natychmiast po obejrzeniu rodowodu i zdjęć.

jeżeli chcesz zobaczyć powiększenie kliknij na zdjęcie
Tatrit - 6 tygodni
 Tat - 12 tygodni  TAT - 13 miesięcy
TATRI - 6 tygodni, Tat - 12 tygodni i Tatrit - 13 miesięcy

Rodowód Tatrit

Zadzwoniłam do Corine, potwierdziłam, że się decydujemy i umówiłam sie, że przylecę za dwa dni! I tak moje marzenie sprzed 15 lat zaczęło się spełniać...
22 marca 2003 wyleciałam z Pragi do Bordeaux na spotkanie z Corine Lundgvist.

Następnego dnia, 23 marca 2003 TATRIT N’TUFAT (GWIAZDA PORANNA) de Garde-Epee zapakowana w „latający kennel” siedziała już ze mną w samolocie do Pragi.
Od tamtego dnia nasze życie nabrało nowego blasku,

blasku Gwiazdy Porannej...

Tu zobaczysz wyniki z wystaw Tatrit

Wystawy Tatrit


 

 

 

>>> POKAZ SLAJDÓW <<<